V letošnjem natečaju je sodelovalo 60 učencev in dijakov, ki so pripravili 52 različnih literarnih, likovnih in video prispevkov.
Ob zaključku natečaja se zahvaljujemo vsem udeležencem in njihovim mentorjem za poslane prispevke in sodelovanje. Pri izboru najboljših prispevkov je 3-članska strokovna komisija ocenjevala tako vsebinske kot umetniške vidike prispevkov. V nadaljevanju objavljamo imena nagrajencev ter njihove prispevke.
Takrat se je začelo nekaj premikati. Sprva počasi, previdno. Na začetku se je počutila krivo, kadar si je vzela čas zase. Zdelo se ji je, da ne dela dovolj, da razočara ljudi okoli sebe. A sčasoma je spoznala, da se svet ne bo sesul, če bo kdaj postavila mejo. Še vedno se uči. Še vedno jo je strah, kadar mora reči »ne«. Še vedno se včasih počuti kot senca, ki nikoli ne bo dovolj svetla, da bi bila res opažena, še vedno išče svojo vrednost in se bori z občutkom, da ni dovolj, a zdaj ve, da ni čisto nevidna.
Poleg nagrajenih objavljamo tudi nabor najbolje ocenjenih prispevkov. Prav vsi prejeti prispevki za nas in naše razumevanje mladostnikov ter njihovih stisk izjemno dragoceni. Kadar sami ne najdemo rešitve, jo je dobro poiskati drugje: pri prijateljih, znancih ali v strokovnih službah. Nekaj splošnih virov strokovne pomoči lahko najdete tukaj, vire posebej prilagojene za mladostnike pa na sliki spodaj.
Tanja Merčnik: Konec poglavja
Julija Ašenberger: Mladi pod težo sveta
Lana Rogel: Dovolj je biti slišan in razumen brez odgovora
Lili Lapornik Ambrožič: Stekleni izrastki
Alina Bedrač: Ujetnik
Zala Lonec: Iskrica upanja
Ema Fajdiga, Lucija Kete, Izabela Kodre: Pomoč v stiski